Sesmer İşitme Cihazları KDZ. Ereğli Şube
Sesmer İşitme Cihazları KDZ. Ereğli Şube

Sesmer İşitme Cihazları KDZ. Ereğli Şube

 

İşitme kayıplı bireylerde işitme kaybının olumsuz etkilerini önlemek veya gidermek amacıyla kullanılan ve kişinin ihtiyacı olan düzeyde işitebilmesini sağlayan cihazlara işitsel rehabilitasyon sağlayıcı cihazdır.

 


Mevcut işitme kaybının ilaç veya medikal tedaviyle düzeltilemediği durumlarda işitme cihazına başvurulur.  Sesleri yükselten gerektiğinde seslerde değişiklikler yapan elektronik protezlerdir. İşitme cihazları pil ile çalışır. İşitme cihazının 3 temel parçası bulunmaktadır. Mikrofon; ses enerjisini elektriksel sinyallere çevirir. Amplifikatör; oluşturulan elektriksel sinyallerin şiddetini arttırır. Hoparlör; şiddeti yükseltilen elektriksel sinyali ses enerjisine dönüştürür.


İşitme Cihazı ile Yaşam
 

İşitme kayıplı bireylerin bu kaybının derecesine, tipine bağlı olarak toplumun içinde (günlük yaşamda) iletişim ve etkileşimde birçok sorun yaşadıkları bilinmektedir. İşitme kaybı tedavi edilmediği sürece bireylerin yaşamını olumsuz yönde etkiler ve yaşam kalitesini düşürür. Sosyal, akademik ve duygusal anlamda sorunlara sebep olur. Bu nedenle tıbbi ve medikal anlamda düzeltilemeyen kayıplarda, hastaların işitsel rehabilitasyon cihazı kullanması onların hayat kalitelerini ciddi anlamda yükseltir. Bununla birlikte işitme cihazından ciddi olarak fayda sağlayabilmeleri cihaz kullanımından memnun kalmasına bağlıdır. Bu faydayı sağlayabilmeleri de işitme kaybının tipine, derecesine, yaşanan teknik sorunların kolaylıkla giderilebilmesine ve cihazı kullanan kişinin bireysel sorunları ile doğru orantılıdır.  İşitme cihazları, işitme kayıplı bireyin hayat kalitesini artırır.

 

              


zonguldak kdz. ereğli sesmer işitme cihazları,zonguldak kdz. ereğli sesmer işitme merkezi,zonguldak kdz. ereğli sesmer işitme cihazı satışı,zonguldak kdz. ereğli sesmer işitme cihazı uygulama merkezi,zonguldak kdz. ereğli işitme cihazı satışı,zonguldak kdz. ereğli işitme test merkezi,zonguldak kdz. ereğli işitme merkezleri,zonguldak kdz. ereğli en yakın işitme merkezi,zonguldak kdz. ereğli garantili işitme cihazları satışı,zonguldak kdz. ereğli işitme cihazı tamiri,zonguldak kdz. ereğli işitme cihazı bakımı,zonguldak kdz. ereğli işitme cihazları,kdz. ereğli sesmer işitme cihazları,kdz. ereğli sesmer işitme merkezi,kdz. ereğli sesmer işitme cihazı satışı,kdz. ereğli sesmer işitme cihazı uygulama merkezi,kdz. ereğli işitme cihazı satışı,kdz. ereğli işitme test merkezi,kdz. ereğli işitme merkezleri,kdz. ereğli en yakın işitme merkezi,kdz. ereğli garantili işitme cihazları satışı,kdz. ereğli işitme cihazı tamiri,kdz. ereğli işitme cihazı bakımı,kdz. ereğli işitme cihazları,

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014